Jak se učit na zkoušky a nezbláznit se z toho?

Vysokoškolský život je většinou znamení užívání si prvního většího osamostatnění a nezávislosti. Není tedy divu, že pro spoustu vysokoškolských studentů je semestr jedna velká party. Dokud ovšem nepřijde obávané zkouškové období. Obvykle to neznamená, že se pouze musíte učit na zkoušky, ale také psaní různých prací, seminárek, tvorba prezentací a podobně. Jak tohle všechno zvládnout a nezbláznit se z toho?

Začněte včas

Termíny zkoušek máte jistě více dopředu, jak třeba týden. Ovšem chápeme, že učit se třeba dva měsíce dopředu na zkoušku, bude asi většině z nás k ničemu, jelikož do té doby všechno zapomeneme. To ale neplatí o tvorbě seminárních prací. Rozložte si takovou práci do celého semestru. Můžete postupovat po malých kouscích, ale pokud se budete držet plánu, víte, že všechno v pohodě stihněte. Když poslední týden zjistíte, že váš čeká pět seminárních prací, opravdu to není nic moc.

studování

Povzbuďte svou energii

Noci bez spánku jsou v období zkouškového blízké každému vysokoškolákovi. Pro většinu je nejlepším přítelem káva a energy drinky. Nezapomeňte ale, že s těmito nápoji byste to rozhodně neměli přehánět. Zkuste místo toho doplnit svou energii i kvalitnější cestou. Skvělá je třeba čokoláda, která vám i díky obsahu cukru dodá okamžitou energii. Z bylinek a rostlin je to pak acai, macešky, datle, guarana nebo třeba borůvky. Udělejte si dobré smoothie a uvidíte, že vám bude lépe.

studium

Správně pracujte na počítači

Většina studentů dnes k práci na přípravě používá notebooky. Dlouhodobé nesprávné sezení a používání notebooku vám však může přinést jisté problémy. Seďte s notebookem, pokud možno u stolu a dbejte na správnou polohu zad. Do postele si ho berte jen výjimečně. Používejte pomůcky, které slouží preventivně proti bolesti těla při dlouhodobé práci na počítači. A v neposlední řadě, chraňte své oči před modrým světem vycházející z monitoru. Nejlépe uděláte, když použijete brýle blokující modré světlo.