Rubriky
Nakupování

Olivový olej – opravdu se vyplatí?

Jak již název napovídá, je vyráběn z oliv. Vyrábí se většinou lisováním zastudena či zatepla. Tento druh oleje je velmi univerzální z hlediska použití. Všichni ho známe jako olej určený ke konzumaci, ale hojně je rovněž přidáván do kosmetických přípravků. Vyskytuje se také ve farmacii. Olivový olej má blahodárné účinky na tělo, obsahuje tělu prospěšné mastné kyseliny a vitamíny, např. vitamin E.

olivový olej

Získávání ovlivňuje senzorické vlastnosti olivového oleje a jeho použití v kuchyni. Zpopularizovala ho především středomořská gastronomie. Lisováním za studena získáváme panenský či extra panenský olivový olej, který se nejlépe hodí na studenou kuchyni. Excelentně doplní saláty či zálivky. Považuje se za nejkvalitnější, protože obsahuje nejvíce zdraví prospěšných látek. Naproti tomu extrahovaný olivový olej byl získáván za pomocí chemikálií, ale je vhodný i na tepelnou úpravu jako je pečení a smažení. Olivový olej dodá výjimečnou chuť vašim pokrmům.

salát

Nechcete mít doma 8 druhů lahviček s olivovým olejem https://www.olivum.cz/olivovy-olej/? Pořiďte si extra virgin olivový olej má nejširší pole působnosti. Nejenže je jemný a delikátní v zálivce na salát, ale také usmažené mořské plody se v něm budou pyšnit zlatavostí. Má srovnatelné vlastnosti potřebné ke smažení jako pro nás běžně používané oleje (slunečnicový, řepkový). Jediná negace, která se pojí se spojením vysoké teploty a olivového oleje je ztráta benefičních látek.

Již jsme si řekli, proč je olivový olej skvělá volba. Nežijeme v pohádkovém světe a cena jeden z parametrů, který musíme zvážit při koupi. Na první pohled se cena může zdát přemrštěná. Uvědomte si kvalitu výrobku. Jistě lze koupit za přívětivou cenu olivový olej v nějakém hypermarketu. Kde máte jistotu kvality? Zakupte si radši od důvěryhodného zdroje olej se zaručenými vlastnostmi. Jestliže chce ušetřit pár korun, kupujte velká rodinná balení, která se již opravdu vyplatí. Získáte hodně muziky za nízkou cenu.

Rubriky
Nakupování

Lepší plátěné tašky

Plátěné tašky versus igelitky Promotextile jsou velmi důležité a velmi časté téma v dnešním světě a době. Vždyť jen ve škole nám říkali, že je lepší používat plátěné tašky, které jsou šetrnější k přírodě než třeba igelitové. Jasně, chápu, že igelitové jsou jednodušší a levnější, ale počítali jste někdy, na kolik vás vyjdou igelitové tašky? Já osobně pochybuji, že jednu igelitovou tašku použijete třeba dvacetkrát jen nákup. Já to teda nedělám, hned se přiznávám. Já ale taky používám igelitové tašky. Ale nikdy je jen tak nevyhodím. Buď v nich odnesu odpad, většinou je to plast a plastové lahve, takže tašku z igelitu využiji ještě na něco, ne jenom na jeden nákup. Nebo je taky vhodné využít igelitovou tašku jako sáček do koše, co je doma. Já to tak dělám velmi často. Nebo ještě dříve jsem do igelitových tašek dávala použité dětské plínky. Plátěné tašky versus igelitky jsou ale taky ještě na více rozhovorů. Co bych tedy ještě více doporučila?

Domácí projekt? Plátěné domácí tašky!

Vykašlat se na igelitové tašky a další plasty. Proč si nepořídíte nějakou kvalitní plátěnou tašku? Vždyť vypadá lépe než nějaké ologované tašky z hypermarketu, které má každý druhý. Mám tady pro vás nápad. Například v sekáči prodávají stovky plátěných tašek. A co je na tom nejlepší? Že v sekáči je vždy jen jeden kus, takže když tam koupíte plátěnou tašku, tak budete jediní, kdo ji má. No a není to super být výjimečná?

I kožené tašky jsou lepší, než igelitové.

A navíc ušetříte přírodu a velmi jí pomůžete. Takže skončete s igelitovýma taškami, které jsou nevzhledné a na nic. Já bych už je nechtěla. A když je tedy náhodou mám, využiji je, nehodím je jen tak pryč. Plátěné tašky versus igelitky jsou důležité téma i pro školy nebo různé kurzy, společnost musí vědět o tomto tématu hodně. Vždyť v moři je tolik igelitu! Tak s tím přestaňte a používejte látkové, plátěné tašky. Vypadají lépe a vy budete šťastnější. Tak se podívejte sem, kde máte mnoho příkladů a taky nápadů, klikněte na naše webové stránky.

Rubriky
Nakupování

Zapomeňte na bižuterii, ozdobte se kvalitou

V obchodních řetězcích s levnou módou často seženete i krásné bižuterní kousky, které však po pár použitích můžete leda tak vyhodit. V klasických zlatnictvích však nabízejí šperky pořád na stejné brdo, nudné, a neosobní. Krása se přitom skrývá v kombinaci kvality a originality, kterou seženete pouze u zlatníků s otevřenou myslí. Jednoduše u uměleckých zlatníků, kteří svoji práci dělají s láskou a osobitostí. V České republice pár takových jistě najdete, a vyberete si zde ty nejkrásnější, a nejoriginálnější šperky, které můžete nosit hrdě a s vědomím, že byly vyrobeny detail za detailem pro vás. Jednou takovou zlatnicí je například Katia Kolinger, která se při výrobě šperků inspiruje u nejlepších umělců, ale také v nejkrásnějších a nejexotičtějších koutech světa. A jaké jedinečné kousky u ní seženete?

mořské mušle

Prsteny

Designové prsteny Katiakolinger z dílny Katii Kolinger jsou kus od kusu originální a jedinečné. Pro výrobu stříbrných prstenů se inspirovala přírodními krásami moře, a tak u ní seženete prsteny inspirované mořskými mušlemi, zdobené přírodními perlami, na nichž nebylo nic pozměněno, ani upraveno. Můžete si však objednat i dokonalé snubní prsteny, jejichž design bude vyroben dle vašich přání a požadavků. Překážkou není ani rytina jako třeba osobní věnování, datum, či jméno. Při objednávce každého šperku si pak sami zvolíte materiál, z něhož má být šperk vyroben. Stříbrno, pozlacené stříbro, bílé, žluté, i růžové zlato, vše 14 karátů.

prsten s perlou

Náhrdelníky

Náhrdelníky obvykle zdobí ženský krk, a právě k tomuto účelu jsou vytvářeny. Opět s inspirací moře, přírodními perlami, nebo tolik populární kolibřík. Že jste ještě neslyšeli o kolibříkovi? Jedná se o šperk inspirovaný tímto nádherným ptákem, jehož křídla jsou zdobená peříčky vyrobenými z recyklovatelného plastu, a každý kolibřík má jedinečné zbarvení. Proto je každý kolibřík z této dílny jedinečný, a stejného už nikdy nikde neuvidíte. Kolibříka lze vyrobit také jako jedinečnou brož.

Rubriky
Nakupování

Vytápění rodinného domu

Teplo v zimě

V zimním období můžou teploty klesnout dost hluboko pod nulu, přičemž jistě se doma nechcete klepat zimou v bundě. U panelových domů ve městech bývá tělo nejčastěji řešeno ústředním topením, kdy otočíme ventilem a máme vystaráno. U rodinných domů je to komplikovanější, protože zde si obvykle musíme vytápění zajistit sami, takže u novostavby či rekonstrukce musí sem zvolit vhodný způsob. První možností je kotel na tuhá paliva, kdy musíme mít vhodný komín a musíme počítat s nějakou prací.

parní kotel

Na víc u kotlů bez zásobníku je zapotřebí chodit pravidelně přikládat. Dále tu máme plynové kotle, kdy se vyhneme práci, ale plyn nějakou tu korunu stojí. Co se týče elektrického kotle, tak elektřina není také zrovna levná a většinou se volí u dobře zateplených novostaveb. U kotlů si dávejte pozor na dostatečný výkon, abychom doma měli teplo i při mrazech. Na druhou stranu ani přehnaně výkonný na tuhá paliva není ideální.

Tepelné čerpadlo

Kromě výše uvedených možností se poměrně hodně nyní rozšířila tepelná čerpadla, což je speciální druh. Ty si berou teplo z vody, vzduchu či země. Mezi nejznámější se právě řadí ty, které využívají teplo ze země. Díky němu ohřívají vodu a vytápí s ním nemovitost, s čímž vyřešíme rovnou dvě mouchy jednou ranou. Samozřejmě čím větší teplo přijímá, tak tím míň potřebuje elektřiny k jeho ještě většímu ohřátí, takže provoz nás vyjde na méně peněz.

tepelná řerpadla

Co se týče výhodnosti, tak právě nejlépe je na tom země voda, které se napojí na podlahové topení. Jistě jste si vědomy, že bude stát, co se týče druhů vytápění dost peněz. Rozhodně počáteční investice je velká, ale když bude vše dobře spočítáno a provedeno, tak provozní náklady jsou malé, takže se nám investice začne vracet. Jestli se nám investice vrátí vzhledem k životnosti je individuální. Tepelná čerpadla Brno však poskytují kvalitní zařízení, která dosahují slušných parametrů.

Rubriky
Nakupování

Díly na Mazdu použité i nové.

Máte svůj vůz jako dalšího člena rodiny? Trávíte v něm spoustu času, dojíždíte do práce, jezdíte na chatu, na dovolenou, jste s ním prostě dokonale sžití a najednou bum a váš plechový miláček vás nechá ve štychu. Do práce dojedete tedy autobusem, nákup dotáhnete z nejbližšího koloniálu, ale co vám straší v hlavě nejvíc, je vaše objednaná dovolená. Tak o tu byste opravdu neradi přišli, těšili jste se půl roku, pobyt je zaplacený a teď takovéto komplikace. To dětem nemůžete udělat, každý večer chtějí vyprávět, jaká dobrodružství tam asi zažijeme, jak se budeme koupat v bazénu a jezdit na tobogánu a prohlédneme si zvířátka v zoo, na hradě zhlédneme turnaj rytířů a projedeme se historickým vláčkem…..to ne, to opravdu nejde jim tohle udělat!

mazda

Ty jejich slzičky, to neštěstí, na to nemáte prostě koule, ačkoli jste chlap. Takže prostě váš plecháč, člen rodiny zvaný Mazda, se musí dát do kupy, stůj co stůj, do odjezdu na dovolenou. Pokud se nechceme zdržovat tápáním v hromadě internetových inzerátů, prohlížením nabídek různých diletantů, nebo skočit na špek podvodníkům, půjdeme rovnou na jistotu a obrátíme se na firmu Mazda vrakoviště. Tam je prostě tutovka, že mazda díly seženete bez problémů. To jsou ti největší odborníci, právě pro vás jako stvoření, mají zkušenosti už od roku 1994 a jedná se o rodinnou firmu, která si zakládá na profesionalitě a dobře odvedená práce je pro ně základem podnikatelského úspěchu.

mazda jede

Ačkoli název firmy značí, že se zde nachází pouze díly použité, opak je pravdou, kromě použitých dílů jsou k mání i díly nové. Pokud víme, jaký díl potřebujeme a dokážeme si ho sami vyměnit, nebo výměnou už někoho pověřit, stačí vyplnit objednávku a odeslat. Pokud jsme tedy bezradní a s problémem si neumíme poradit, není nic jednoduššího, než zvednout telefon, zavolat a domluvit se. Firma Mazdám skutečně rozumí, možné je, že problém vyřešíte na dálku a díly obdržíte zásilkovou službou, perfektně zabalené a klidně i na dobírku, v horším případě si vaše nepojízdné auto odtáhnou a v co nejkratším termínu opraví ve své dílně. Tak neváhejte a volejte, ať můžete vyrazit na vaši dovolenou snů.

Rubriky
Nakupování

Lustr nad jídelní stůl.

Určitě dobře znáte chvíle u jídelního stolu. Někdy jsou to chvíle těkavé, kdy se členové domácnosti u stolu míjejí v ranním chaosu a postupném odchodu do práce, nebo do školy. Jindy jsou to chvíle delší, kdy se rodina sejde u společné večeře a někdy zase přímo sváteční, kdy hospodyně stůl nazdobí, nikdo nechvátá, všichni se těší na výborné jídlo, na to jak si pochutnají a náhle hlava rodiny nad přineseným talířem vznese dotaz: „Tak copak si nám to dnes vlastně uvařila?“ Začíná talíř očichávat a žena zrozpačití.

Lustr nad jídelní stůl

Dala si tak záležet, od myslivců sehnala daňčí maso, připravila na smetaně, omáčka se jí opravdu vydařila a její miláček místo slov pochval očichává talíř. A to už děti volají: „To je koprovka, tu my nejíme!“ Ženě se hrnou slzy do očí, proboha tady je něco špatně, vždyť je to tak krásně upravené a teď tohle zklamání. Otáčí uslzené oči ke své kuchyňské pracovní ploše a náhle, tak jak ji zasáhly paprsky z bodového osvětlení, přichází osvícení. No jistě, oni na to nevidí, vždyť ten stůl stojí mimo světelný zdroj. Uklidňuje situaci u jídelního stolu, sama přisedá se svojí porcí a už všichni spokojeně hodují sváteční večeři. Děti si dokonce odběhly talíře překontrolovat k rozsvíceným bodovkám, už vidí, že obávaný pokrm to opravdu není.

Designový lustr.

A protože naše žena, je ženou činu, vytahuje rovnou svůj notebook a začíná hledat řešení jejich problémů. A má to, tady to je, lustr nad jídelní stůl, ukazuje jeden lustr za druhým, samé designové kusy, ale přitom z různých materiálů, neví, který se jí více líbí, manžel kýve, ano tento je nádherný, ten bude krásně svítit a už objednávají. Ale stále se vrací a prohlížejí, nakonec objednávají ještě květinový lustr tchýni do ložnice, prý bude mít růžové sny, když při usínání bude koukat na tak krásný lustr a do třetice ještě vybrali stylový dřevěný lustr na chalupu.

Rubriky
Nakupování

Druhy materiálů na venkovní terasu

Pokud jste se rozhodli udělat si venkovní terasu, tak teď ještě musíte zvážit, jakou podlahu na terasu uděláte. Je třeba se nad tím opravdu zamyslet a popřemýšlet, jaký materiál zvolit. Pro venkovní terasu máte několik možností, ze kterých můžete vybírat. Tak například můžete udělat podlahu z přírodního kamene, betonové dlažby, nových materiálů jako dřevoplast, ale také z přírodních materiálů čímž jsou dřevěná prkna.

dřevěná prkna

Při výběru mějte na paměti, že terasu budete využívat po celý rok. Takže jak v horkých měsících, tak i v těch zimních. Při výběru se také zaměřte na to, aby vám terasa ladila k domu, ale nezapomeňte se zaměřit i na zahradu kolem domu.

Terasa z betonu bývá lacinější oproti kameni. U kamene máte zas každý kus originální a i různé odstíny a můžete si tak vyhrát s pokládáním a různé to nakombinovat. Dřevoplast bývá zas oblíbený, jako moderní materiál a to také díky tomu, že je méně údržbový oproti dřevu. Přírodní kámen je mnohem dražší. A velmi oblíbeným materiálem jsou i dřevěná prkna.

dřevěná terasa u domu

U dřevěných prken je třeba myslet na to, že je potřeba se o ně pravidelně starat. A jednou za rok je napustit olejem, čímž se oživý barva a dřevo nenasákne do sebe vodu. Podlaha z kamene či betonu bývají v létě hodně horké a v zimě také kloužou. Kdežto chůze po dřevěných prknech je nejen příjemná a pohodlná, ale i v zimě méně klouže a to i díky drážkám. A v létě zas téměř vůbec nepálí. A to díky tomu, že dřevo absorbuje horko. Dřevo například ze Sibiřského modřínu je tvrdé, ale zároveň velmi odolné. Ač se budete muset o tyto prkna starat, tak vám to vrátí na pohodlnosti a příjemnosti. Je to přírodní materiál a ten bude mít vždy svoje nesporné výhody.

Na výběr máte opravdu velké množství a je tak na vás zvolit si ten správný materiál na vaši terasu. Nezapomínejte, že ji budete opravdu hojně využívat a tak je potřeba zkloubit estetickou stránku, ale i tu funkční.

Rubriky
Nakupování

Užijte si rakytník v té nejchutnější formě a doplňte si vitamíny

Posilování imunitního systému může vypadat nejrůznějšími způsoby. Skvělým způsobem, který vás nejen posílí, ale také potěší, je rakytníková marmeláda s hruškami. Oranžové plody jsou příjemně nakyslé a hrušky přináší nádherně sladkou a plnou chuť, která z marmelády dělá vynikající záležitost, kterou jednou ochutnáte a budete jíst znovu a znovu. Toto dokonalé spojení chutí z ekologického zemědělství vás může během zimy (ale i během letních měsíců) bohatě zásobovat důležitými vitamíny a úžasnou chutí, kterou si užijete. Marmeláda je vynikající na chlebu, koláči i palačinkách a udělat si můžete také lahodný mléčný koktejl, který vám přinese spoustu energie, dobrou náladu a pevné zdraví.

Rakytník rostlina plody

Proč právě rakytník?

Oranžové plody této rostliny jsou pro naše zdraví velmi cenné a jedná se o jednu z prvních rostlin, která se používala v lékařství již stovky let nazpět. Obvykle se sklízejí od konce srpna do října, kdy mají nejsilnější účinky a nejvyšší obsah složky, kvůli kterým byste ho zaručeně měli zařadit do svého jídelníčku. Rakytník obsahuje:

  • až 10krát více vitamínu C než citrusy,

  • vitamíny ve skupině A, B, D, F a K,

  • třísloviny, flavonoidy, lektin, silici a rutin,

  • organické kyselina a minerály.

Rakytník džbán marmeláda

Léčivé účinky, které jinde nenajdete

Rakytník obsahuje mnoho úžasných složek a má neuvěřitelné účinky, díky kterým byl v přírodním léčitelství hojně využíván. Podle některých odborníků funguje jako prevence proti rakovině, pomáhá rozpouštět hleny a pomůže vám také při revmatismu. Kromě toho pomáhá při omrzlinách, akné, kožních onemocněních i popáleninách. Pomůže vám proti vypadávání vlasů, podporuje tvorbu žluči a zároveň stimuluje krevní oběh, aktivity jater i plic. Je skutečně hodně nemocí a zdravotních problémů, se kterými vám tato úžasná rostlina může pomoci, takže se skutečně vyplatí, abyste ji začlenili do své stravy.

Rubriky
Nakupování

Zahradní altán vytvoří kouzelné místo i na vaší zahradě – Jak jej vybrat nebo z čeho jej postavit?

Trávíte na své zahradě dostatek času a chybí vám tak pěkné posezení, místo, kde byste se cítili jako někde na dovolené? Možná vám chybí stylový altán.

Zahradní altán vytvoří kouzelné místo i na vaší zahradě – Jak jej vybrat nebo z čeho jej postavit?

Na každou zahradu se zcela jistě hodí přístřešek, ve kterém se dá posedět i třeba za nepříznivého počasí. Zahradní altány mohou vypadat velmi krásně a celkově promění zahradu v krásné a útulné místo, které přímo láká k venkovnímu posezení s rodinou a přáteli. Rádi byste si i vy vytvořili na zahradě pěkné místo k posezení? Pak začněte vybírat vhodný altánek. Můžete vybírat už hotové altány, které stačí jen sestavit, nebo si můžete nechat altánek postavit z různých materiálů vám na míru. Co je výhodnější a jak vybírat?

altán v zahradě

Party v altánu

Zahradní altán není jen přístřeškem, kde se můžete schovat před nepříznivým počasím a v klidu posedět, i když je venku průtrž mračen. Zahradní altány https://www.pergoly-trutnov.cz/drevene-pergoly-zahradni-altany mají také zahradu zdobit, obvykle jde totiž o propracované a pěkné menší zahradní stavby, které stojí samostatně a umisťují se do volného prostoru zahrady. Právě výběr místa je klíčovým, vždy si dobře rozmyslete, kam chcete altán umístit, zahradu si přeměřte a až podle toho si zvolte ideální velikost.

Co se týče velikosti, berte v potaz i to, pro kolik lidí by mělo být vytvořeno místo na sezení uvnitř altánku, každý by si měl pohodlně sednout, zahradní altány se často staví právě za účelem nejrůznějších akcí, grilování a oslav. Menší altánky pak vypadají velmi komorně, romanticky a mohou vám posloužit třeba jen pro posezení ve dvou.

zahradní altán

Jaký můžete volit materiál?

Mezi materiály můžete vybírat z klasického dřeva, ale i z plastu, kovu a železa, kamene, polykarbonátových desek, některé zahradní altány se nechávají volně obrůst popínavými rostlinami, ty však nemusí být dostatečně pevné. Na trhu pak najdete již hotové altány, které pak stačí pouze sestavit, pokud ale zvolíte pevnější materiál nebo třeba i altán z cihel, musíte si jej nechat postavit.

Rozhodující je samozřejmě i to, k jakému účelu altán bude sloužit nebo jak často bude využívaný.

Rubriky
Nakupování

Alkohol trochu jinak

Pokud to někdo nedělá soustavně, lidově řečeno „furt“, není proti tomu žádných námitek. Všeho s mírou. Není třeba být „nadrátovaný“ každý den a v podstatě není třeba být pod obraz vůbec. Lehké popíjení vínečka není na škodu, stejně jako pivo či tvrdý alkohol. Jen se to prostě nesmí v žádném případě přehánět. Člověk má vědět kdy má dost.

vinice

Nejlépe se asi vychutnává kvalitní vínečko a zde v článečku mám jedno doporučení. Jde o jedno z nejkvalitnějších vín na světě vůbec a jeho cena je přijatelná skoro pro každého. Ostatně, posuďte sami.

Původně jej světu darovala Francie, ale jak šel čas, začalo se pěstovat v Chile, kde bylo dokonce prohlášeno za národní. Pokud jste neuhodli, o kterou odrůdu jde, prozradím vám, že je to carménère.

Jako i jiná vína, není toto jen jedno druhové, ale samozřejmě je jich více. A to hned několik. Nyní se prodávají po celém světě a pochutnávají si na něm i lidé z nejvyšších kruhů. Mezi ně můžete ochutnáváním a popíjením patřit i vy.

degustace vína

Mezi ty nejznámější patří asi Cabernet Sauvignon a Merlot. Ty se rozšířily do celého světa.

Kvalitní vínečka nyní můžete ochutnat i vy a nemusíte běhat po vinotékách. Stačí když pozvednete zrak o trochu výše na tento text a zde uvidíte modrý odkaz. Když na něj kliknete tak se ihned přenesete do ráje vín. Zde si můžete vybrat z již zmíněných, ale i z dalších odrůd, podle barvy nebo podle chuti, jak chcete.

U každé jednotlivé lahve je připojen popis chuťových vlastností a několik dalších podrobností. Ty jsou jednak zajímavé a jednak vám lépe pomohou v orientaci. Také se zde u některých vín dočtete jak a k čemu se mají podávat, což je na webu jedinečný jev.

Právě i z tohoto důvodu doporučuji pouze a jen tento obchod, kde se vám bude velmi dobře vybírat, a dokonce zde můžete získat spoustu výhod. Proto neváhejte ani sekundu a ihned se tam podívejte.