Rubriky
Společnost

Společnost v dopraním prostředku

Někdy se stává, že se člověk v městské hromadné dopravě necítí vůbec dobře. Věřte, že v tomhle nejste jediní, protože je velká spousta lidí, kteří velice neradi jezdí městskou hromadnou dopravou a to hned z několika důvodů. Bohužel právě v takové dopravě jezdí lidé, kteří mnohdy příliš nevoní nebo vydávají zvuky, které mohou ostatní obtěžovat. Výjimkou nejsou ani různé bacily, které se v autobusech přenášejí velice snadno.

dvě děti

Jestliže jezdíte autobusem z toho důvodu, že například nemáte dost peněz na to, abyste mohli jezdit autem, budete muset něco takového ještě nějakou dobu zvládnout i když to může být těžké. Jestliže byste se například rádi vyhnuli tomu, že s vámi pravidelně jezdí někdo, kdo například neustále kucká a posmrkuje a vám něco takového vadí, protože vidíte, že to daný člověk tahá až od paty, měli byste začít jezdit o spoj dříve nebo později, protože pokud daný člověk jezdí pravidelně v danou hodinu, je možné, že nepojede v žádnou jinou. Uvidíte, že si tím ušetříte mnoho nervů, protože pokud člověk něco takového slyší dokonce i přes sluchátka, kde má hlasitě puštěnou hudbu, rozhodně to není nic příjemného.

Bohužel člověk si společnost v MHD nevybere. Najde se zde mnoho lidí, kteří mohou jiným dokonce i připadat divní a mohou z nich mít strach. Člověk musí být zejména v takové dopravě velice opatrný, protože by se mohlo stát, že vás zde velmi rychle někdo okrade.

autobus za tmy

Společnost, která zde jezdí, opravdu nemusí být jen milá a nemusí si hledět svého. Najde se mnoho těch, kteří velice rádi udělají v nějaké té dopravě rozruch a poté to dopadá tak, že se do něčeho takového vloží řidič a autobus nabere zpoždění, což může být pro mnohé problém a to zejména pro ty, kteří přestupují z jednoho spoje ihned na spoj druhý. Na ježdění MHD člověk skutečně potřebuje pevné nervy, protože se někdy může setkat s takovými situacemi, které nebude člověk chápat ještě hodně dlouho.

Rubriky
Společnost

Inflace – slovo, které děsí většinu Čechů. Jak i přes to ušetřit?

Otázkou je, jestli v dnešní době existuje způsob úspory, která by dokázala vyrovnat vzrůstající inflaci. Pokud si nejste jistí svými možnostmi, nejlepší způsob je obrátit se na finančního poradce. Přinášíme vám pár typů, jak uspořit své peníze.

Penzijní spoření

Vzhledem k situaci ve světě si člověk nutně pokládá otázku – co se mnou bude, až budu v důchodovém věku? Bude mi důchod stačit na to, abych mohl důstojně žít? Lidé v stále nižším a nižším věku zakládají penzijní spoření. Jeho výhodou je, že stačí odkládat měsíčně malou částku k tomu, aby vám v důchodu přinesla celkem slušný obnos peněz. Nezřídka kdy vám na toto spoření přispívá určitou částkou i zaměstnavatel. A nesmíme zapomenout na příspěvek státu, který dostanete již od ukládané částky 300 korun měsíčně.

Ochraňte své peníze před inflací

Spořící účty

Asi nejznámější způsob šetření peněz. Ukládáte si peníze na účet, kde se vám úročí různě vysokým úrokem. Výběr takového účtu si pečlivě promyslete a porovnejte si všechny nabízené možnosti. Vaše banka vám zdaleka nemusí nabízet ten nejvýhodnější úvěr. Poohlédněte se i ke konkurenci a dobře se informujte i o poplatcích, pokud byste chtěli peníze vybrat dříve, než bude stanoveno.

Termínované vklady

Termínované vklady jsou zajímavou možností pro ty, kterým nevadí své peníze uložit na delší časový úsek. Úroky se zde pohybují různě, pravdou je, že abyste narazili na zajímavý úrok, musíte mít spíše štěstí. Výhodou ovšem je, že termínované vklady jsou ze zákona pojištěné státem.

Investice

Investice je v poslední době čím dál oblíbenější možnost zhodnocení financí. Nejedná se tak úplně o spoření, pravdou ale je, že pokud budete v investicích opatrní a vytrvalý, můžete tímto způsobem snadno porazit inflaci. Pokud se v tomto odvětví nevyznáte, obraťte se na investičního poradce nebo svého osobního bankéře. Investicemi můžete hodně získat, ale pokud se budete pouštět do vysokých rizik, můžete i hodně ztratit.

Peníze

U všech úspor ale zůstává pravidlem, abyste odkládali jen ty peníze, které nebudete v nejbližší době potřebovat. Je více než vhodné, abyste měli vytvořenou rezervu pro nečekané výdaje, jako je nemoc, oprava auta či nutné zakoupení nového spotřebiče. Tyto peníze mějte stranou od všech ostatních ale zároveň tak, aby bylo v případě nutnosti snadné se k nim dostat. 

Rubriky
Společnost

Homosexuální orientace ve společnosti

Homosexualita, vazby osob stejného pohlaví. Každý víme, co to znamená, o co se jedná. Pro nás, ve společnosti, to není nic neobvyklého. Ale najdeme i ty, co se nad tím udivují, nebo dokonce s tím mají problém. Je to možná tím, že jsme zvyklí na klasiku HETEROSEXUALNÍ, kdy muž chová sympatie k ženě. A bereme to tak, že to tak má být, nebo snad musí být. Ale opak je pravdou.

 

Homosexualita u mužů

• Náklonnost muž k muži. Je označován jako gay.

Homosexualita u žen

• Náklonnost ženy k ženě. Je označována jako lesba.
 

women-4092794_960_720
Myslím si, že už dávno bylo více HOMOSEXUALITY. Bohužel tím, jak se k tomu staví naše společnost, jsou diskriminováni. A bojí se vyjít s pravdou ven. Proč? Právě kvůli těm, co s tím měli, mají, a budou mít problém. Takže je velmi pravděpodobné, že tu máme spousta homosexuálních párů, které se nadále schovávají. Ale nejde jen o páry, ale i o jedince, které nepřiznají svoji orientaci, kvůli předsudkům ostatních.

Jak se na to díváme my?

Je snad někde psáno, že se musíme družit, pouze osobě opačného pohlaví?! NE!
Je někde uvedeno, že tito lidé, nám nějakým způsobem ubližují?! NE!
Nutí Vás někdo, aby se z Vás stal HOMOSEXUÁL?! NE!

Jsou to lidé, všichni jako my?! ANO!

Tak proč,to naší společnosti vadí? Protože jsou odlišní, a to pouze jen hlediska orientace?

Nadávky na homosexuální páry

Setkávájí se s tím nejspíš často, ale určitě jim to není nic příjemného. Maximálně, co mohou pro sebe udělat, přehlížet jedince, kteří je urážejí, ponižují, a ukazují si na ně. Přejít to, hodit za hlavu, a jít dál. Měli bychom je spíše obdivovat za to, že se za sebe nestydí, že za sebe ve všech směrech bojují. Že mají sílu, neustále bojovat za svoje práva, i když se jim hází klacky pod nohy.

Každý to nebere, úplně tak v pohodě

Je skupinka lidí, co jim to nevadí. Neřeší to, a bere je takové, jací jsou. Pak tu máme druhou skupinou lidí. Co je nesnáší, zastrašují, urážejí, pohrdají nimi. Nechci, a ani nebudu tady ty nadávky vypisovat. Je jich plný internet, a ti co je používají, je znáte.

Mimochodem, když Vám HOMOSEXUALITA, tak strašně vadí, a máte s ní problém, položte si otázku. Jaké by to bylo pro Vás, kdyby jste byli na jejich místě? Protože i vaše sexuální orientace, může být pro ně nepochopitelná. Ale nestarají se o to, jakou sexualitu vyznáváte vy. 

 

couple-5385141_960_720
Homofobie

Znamená strach, a odpor z homosexuality, nebo homosexuálně zaměřených osob. Je to negativní postoj k těmto lidem, s zřetelnými projevy nepřátelského chování, diskriminací, nenávistí, averzí, doprovázena násilím.

 

Každý máme právo na to, abychom mohli svobodně žít, bez ohledu na to, jakou máme sexuální orientaci.

 

Rubriky
Společnost

Ubytování v Praze za rozumný peníz? Ano!

Ne všichni lidé, kteří míří do hlavního města, vyhledávají služby tamějších hotelů. Mnoho z nich totiž dojíždí za prací, nebo za kulturou. Jedná se často o zaměstnance našich i zahraničních firem, studenty škol, ale i rodin, které přijely obdivovat zdejší památky třeba jen na pár dnů. A právě pro ně je zde , který najdete v blízkosti známého centra Černý most.
Sedící žena s kufrem u nohou
Náš hostel se může pochlubit několika typy moderně zařízených pokojů, které lze pronajímat jak krátkodobě, tak i na delší čas. Pro skupiny firemních zaměstnanců a rodiny s dětmi, které vyžadují větší soukromí doporučujeme naše GARSONKY a APARTMÁNY, s kapacitou šest, až osm lůžek. Tyto byty jsou plně vybaveny veškerým zařízením, který vám poskytne dokonalý komfort během vašeho pobytu u nás. Samozřejmostí je vlastní sociální zázemí, kuchyň s lednicí a televizor. Mnoho našich hostů si ale také oblíbilo pokoje typu STANDARD a COMFORT, v nichž naleznete dvě, nebo čtyři lůžka a dle typu také vlastní, či sdílenou koupelnu. Ani zde, jako ve výše jmenovaných typech pokojů nechybí televizor. Všechny místnosti jsou v dosahu internetového připojení, které je samozřejmě poskytováno zdarma. Bližší informace o cenách a možnostech slevových bonusů pro firmy se obraťte na naše stránky, kde také najdete informace o možnostech plateb. Pokud máte zájem o rezervaci, vyplňte objednávkový, nebo poptávkový formulář a my vám obratem odpovíme.
Detail hrnku s kávou, stojící na stole
Jako ve všech ubytovacích zařízeních, tak i u nás je stanovený čas příjezdu hostů mezi třináctou a šestnáctou hodinou. Protože ale chceme vycházet vstříc potřebám svých hostů, nabízíme jim možnost ubytování po předchozí telefonické domluvě i v jiných časech, a také o víkendech a svátcích.
Jsme zde pro to, abychom svými kvalitními službami přispěli k vašemu pohodlí, ať už jste v Praze pracovně, nebo zde chcete strávit pár příjemných dnů.