Rubriky
Auto moto

Auto a řidičák

Když jsem dostala první epileptické záchvaty, tak jsem byla v šoku, protože jsem ihned věděla, že nebudu moct mít někdy řidičský průkaz. Opravdu hodně mě to štvalo a říkala jsem si, co asi budu dělat, když bydlím daleko od vesnice a od města. Protože jsem s přítelem žila v takové chatce, která byla docela hodně mimo civilizaci. Protože jsme chovali hodně zvířat a chtěli jsme, bychom měli na zvířata a taky potom s dětmi klid. Byli jsme spíše takoví introverti. Jenomže potom, když jsem si chtěla dělat řidičský průkaz, onemocněla jsem epilepsií. Byl to pro mě veliký šok.

I auto potřebuje servis.

Absolutně jsem o této nemoci nic nevěděla a akorát jsem si zjistila, že vlastně nebudu moct mít řidičský průkaz. Byla jsem z toho v šoku a hodně mě to mrzelo, protože jsme se nařízení auta moc těšila. Zkoušela jsem různou léčbu, ale bohužel mi to nepomohlo, a to mě moc vadilo a mrzelo zároveň. Takže od té doby vím, jak je kvalitní a taky jak se vyplatí mít automobil. Takže pokud máte doma automobil a taky zároveň řidičský průkaz, tak to je vyhráli na celé čáře. Já bohužel nemám nic.

Jaká auta máte rádi?

Možná bych měla auto, které jsem zdědila od svých prarodičů. Protože jsem si řekla, že si časem taky udělám řidičský průkaz, abych mohla řídit jejich auto, které jsem zdědila. Bohužel nyní je auto pouze jenom v garáži a čeká, až ním budu jezdit. Jenomže nevím, kde budu jezdit, protože ještě nemám žádný řidičský průkaz. A za rok budu zase na kontrolu a uvidím potom, jak na tom budu. A třeba se mi jednoho dne se vyléčí a já si budu moci udělat řidičský průkaz a potom řídit auto. A jak jste na tom vy? Máte taky auto a řidičský průkaz? Nebo se taky teprve na tohle chystáte? Věřte mi, že se opravdu auto vyplatí, protože nevím, jak já třeba budu vozit svoje děti do školy a tak podobně. A to nemluvím o tom, když chci dělat velký nákup. 

Rubriky
Auto moto

Pneuservis Děčín

Blíží se zimní sezóna a vaše autíčko ještě nemá nové kola? Nebo jste je už koupili, ale nemáte nikoho, kdo by vám kola řádně vyvážil a přezul. Potřebujete najít spolehlivý pneuservis, který vám nejlépe kola i uskladní na další sezónu, protože doma na ně nemáte místo. Nevíte, kam byste kola uskladnili. Bydlíte v bytovém domě bez garáže a sklep máte plný. Neváhejte a obraťte se na nás. Pneuservis Děčín vám ráda se vším pomůže. Naše pobočka sídlí na ulici Teplické sto třicet sedm, ve městě Děčín – Bynov. Nemusíte se bát rádi se o vás postaráme stačí zvednout telefon a na vším se s námi domluvit. Náš pneuservis poskytuje tyto služby.

auto na výměnu kol

  • Výměna a vyvážení pneumatik na počkání. Důsledně vaše kola vyvážíme, aby nedocházelo k nechtěnému sjíždění pneumatik nerovnoměrně.
  • Vaše pneumatiky vám rádi uskladníme. Nemusíte na ně doma hledat místo a těžce je schovávat. Přece je nebudete mít doma v obyváku. Mi vám je rádi uskladníme a nemusíte si s nimi dělat žádné starosti.
  • Dále provádíme 3D laserovou geometrii kol.
  • Když budete shánět nová nebo již ojetá kola, která jsou ještě v dobrém stavu rádi vám zajistíme prodej pneumatik. Nejen to prodáváme i disky a veškeré příslušenství.
  • Když k nám přijedete na výměnu kol a přezouvání na jinou sezónu rádi vám vyhovíme a ještě se postaráme o likvidaci starých již nepojízdných pneumatik.

pneuservis aut
Náš pneuservis je vybaven kvalitními přístroji od německé firmy Twin Busch GmbH. Tato firma se specializuje na výměnu pneumatik a příslušenství na zvedání automobilů. Jsme vybaveni kvalitní technikou na zouvání a vyvažování kol. Náš pneuservis se hlavně zaměřuje na přezouvání kol. Ať už se bude jednat o kola s plechovými disky nebo rufletových, offroadových pneumatik či disků. Rádi vám zajistíme přezutí u dodávek. Když budete mít problémy s kolem při průrazu o patník nebo jinou závadou. Zajistíme opravu defektu. Neváhejte a obraťte se na náš servis.

Rubriky
Auto moto

Dopravní nehody

Takové to události jsou denně ve zprávách že se stala dopravní nehoda či smrtelná dopravní nehoda, nebo také slyšíváme tragická což je, když při takové tragédii zemře více lidí jako je například nehoda autobusu nebo více osobních a dodávkových po případně nákladních vozů.
Při těchto událostech hrají roli mnoho faktorů jeden z nich bývá často nepozornost to je když, se nevěnujeme plně řízení, telefonujeme za jízdy nebo nás ovlivňují ostatní přepravované osoby takzvané hecování jako je třeba “dělej přidej” nebo “to zvládneš”, ale nic na tom nemění že řidič by se měl věnovat řízení, a nikoho neposlouchat!
Dopravní nehoda na dálnici
Dalším faktorem může být izávada vozidla což znamená že můžete mít povolené šrouby u kol nebo závada brzd nebo nějaká závada která brání v provozu. Nejlepší je si vůz či motocykl řádně zkontrolovat před jízdou.
Ještě zde je velký faktorúnava, když jste unavení není dobré sedat za volant či řídítka, ale když už musíte tak je dobré si dělat přestávky v řízení. Zastavit si někde napít se protáhnout a pak až pokračovat.
Když už se stane nějaká ta nehoda tak určitě NEODJÍŽDĚT OD MÍSTA NEHODY!!! Neposkytnutí první pomoci jetrestné. Když se vám stane něco takového na dálnice je dobré dát výstražný trojúhelník, vzít si reflexní vestu, po případně poskytnout první pomoc zraněním a schovat se za svodidla. Zavolat na místo integrovaný záchrany sbor (policie, záchranná služba, hasiči)
Nabourané auto
Nyní je tu faktor, ze kterým se setkáváme dnes a denně,a to je ALKOHOL A OMAMNÉ A PSYCHOTROPNÍ LÁTKY (drogy). Ty nás při jízdě velmi ovlivňují, jelikož máme sníženou pozornost, často riskujeme při předjíždění, podceňujeme své schopnosti, nevnímáme povrch vozovky třeba nevíme, že je namrzlá nebo mokrá či nesjízdná, jelikož ve stavu pod vlivem nějaké té látky nebo alkoholu si toho nejsme vědomy.
Tak vás prosím jezděte střízlivý, nebuďte pod vlivem, nejezděte, pokud jste unavení. To jsou jenom takové rady abychom zamezily takovému počtu dopravních nehod, které rok od roku roste směrem nahoru.