Dopravní nehody

Takové to události jsou denně ve zprávách že se stala dopravní nehoda či smrtelná dopravní nehoda, nebo také slyšíváme tragická což je, když při takové tragédii zemře více lidí jako je například nehoda autobusu nebo více osobních a dodávkových po případně nákladních vozů.
Při těchto událostech hrají roli mnoho faktorů jeden z nich bývá často nepozornost to je když, se nevěnujeme plně řízení, telefonujeme za jízdy nebo nás ovlivňují ostatní přepravované osoby takzvané hecování jako je třeba “dělej přidej” nebo “to zvládneš”, ale nic na tom nemění že řidič by se měl věnovat řízení, a nikoho neposlouchat!
Dopravní nehoda na dálnici
Dalším faktorem může být izávada vozidla což znamená že můžete mít povolené šrouby u kol nebo závada brzd nebo nějaká závada která brání v provozu. Nejlepší je si vůz či motocykl řádně zkontrolovat před jízdou.
Ještě zde je velký faktorúnava, když jste unavení není dobré sedat za volant či řídítka, ale když už musíte tak je dobré si dělat přestávky v řízení. Zastavit si někde napít se protáhnout a pak až pokračovat.
Když už se stane nějaká ta nehoda tak určitě NEODJÍŽDĚT OD MÍSTA NEHODY!!! Neposkytnutí první pomoci jetrestné. Když se vám stane něco takového na dálnice je dobré dát výstražný trojúhelník, vzít si reflexní vestu, po případně poskytnout první pomoc zraněním a schovat se za svodidla. Zavolat na místo integrovaný záchrany sbor (policie, záchranná služba, hasiči)
Nabourané auto
Nyní je tu faktor, ze kterým se setkáváme dnes a denně,a to je ALKOHOL A OMAMNÉ A PSYCHOTROPNÍ LÁTKY (drogy). Ty nás při jízdě velmi ovlivňují, jelikož máme sníženou pozornost, často riskujeme při předjíždění, podceňujeme své schopnosti, nevnímáme povrch vozovky třeba nevíme, že je namrzlá nebo mokrá či nesjízdná, jelikož ve stavu pod vlivem nějaké té látky nebo alkoholu si toho nejsme vědomy.
Tak vás prosím jezděte střízlivý, nebuďte pod vlivem, nejezděte, pokud jste unavení. To jsou jenom takové rady abychom zamezily takovému počtu dopravních nehod, které rok od roku roste směrem nahoru.