Homosexuální orientace ve společnosti

Homosexualita, vazby osob stejného pohlaví. Každý víme, co to znamená, o co se jedná. Pro nás, ve společnosti, to není nic neobvyklého. Ale najdeme i ty, co se nad tím udivují, nebo dokonce s tím mají problém. Je to možná tím, že jsme zvyklí na klasiku HETEROSEXUALNÍ, kdy muž chová sympatie k ženě. A bereme to tak, že to tak má být, nebo snad musí být. Ale opak je pravdou.

 

Homosexualita u mužů

• Náklonnost muž k muži. Je označován jako gay.

Homosexualita u žen

• Náklonnost ženy k ženě. Je označována jako lesba.
 

women-4092794_960_720
Myslím si, že už dávno bylo více HOMOSEXUALITY. Bohužel tím, jak se k tomu staví naše společnost, jsou diskriminováni. A bojí se vyjít s pravdou ven. Proč? Právě kvůli těm, co s tím měli, mají, a budou mít problém. Takže je velmi pravděpodobné, že tu máme spousta homosexuálních párů, které se nadále schovávají. Ale nejde jen o páry, ale i o jedince, které nepřiznají svoji orientaci, kvůli předsudkům ostatních.

Jak se na to díváme my?

Je snad někde psáno, že se musíme družit, pouze osobě opačného pohlaví?! NE!
Je někde uvedeno, že tito lidé, nám nějakým způsobem ubližují?! NE!
Nutí Vás někdo, aby se z Vás stal HOMOSEXUÁL?! NE!

Jsou to lidé, všichni jako my?! ANO!

Tak proč,to naší společnosti vadí? Protože jsou odlišní, a to pouze jen hlediska orientace?

Nadávky na homosexuální páry

Setkávájí se s tím nejspíš často, ale určitě jim to není nic příjemného. Maximálně, co mohou pro sebe udělat, přehlížet jedince, kteří je urážejí, ponižují, a ukazují si na ně. Přejít to, hodit za hlavu, a jít dál. Měli bychom je spíše obdivovat za to, že se za sebe nestydí, že za sebe ve všech směrech bojují. Že mají sílu, neustále bojovat za svoje práva, i když se jim hází klacky pod nohy.

Každý to nebere, úplně tak v pohodě

Je skupinka lidí, co jim to nevadí. Neřeší to, a bere je takové, jací jsou. Pak tu máme druhou skupinou lidí. Co je nesnáší, zastrašují, urážejí, pohrdají nimi. Nechci, a ani nebudu tady ty nadávky vypisovat. Je jich plný internet, a ti co je používají, je znáte.

Mimochodem, když Vám HOMOSEXUALITA, tak strašně vadí, a máte s ní problém, položte si otázku. Jaké by to bylo pro Vás, kdyby jste byli na jejich místě? Protože i vaše sexuální orientace, může být pro ně nepochopitelná. Ale nestarají se o to, jakou sexualitu vyznáváte vy. 

 

couple-5385141_960_720
Homofobie

Znamená strach, a odpor z homosexuality, nebo homosexuálně zaměřených osob. Je to negativní postoj k těmto lidem, s zřetelnými projevy nepřátelského chování, diskriminací, nenávistí, averzí, doprovázena násilím.

 

Každý máme právo na to, abychom mohli svobodně žít, bez ohledu na to, jakou máme sexuální orientaci.