Na Třeboňsku vás to bude bavit i s dodávkou

Uvažujete o pronájmu vozu z půjčovny dodávek v Praze, že byste jej využili k cestování s jízdními koly? Dodávka je v tomto směru výhodná, poslouží jako zásobovací vůz, můžete dovnitř uložit kola, pokud se chcete např. v kempu koupat nebo jít na pěší výlet, a navíc se dopravujete do cílové destinace všichni společně.

zámek Třeboň

Cyklistický ráj

Nemáte-li ještě jasno, kam se vypravit, rádi bychom vám nabídli krajinu, která je pro rekreační cyklistiku jako stvořená. Třeboňsko.

Můžete se tu koupat – přírodních koupališť je na Třeboňsku celá řada a výhodou této oblasti je na většině míst písečné dno. Ke koupání jsou vhodné např. západní břeh za hrází rybníka Rožmberk, Veselské pískovny, pískovny u Suchdola nad Lužnicí anebo rybník Hejtman v Chlumu u Třeboně.

náměstí v Třeboni

Houbaření – Třeboňsko je bohaté na lesní porost a houby tu samozřejmě rostou. Za příznivého počasí tu můžete nasbírat houby i na sušení do polévek.

Rybolov – některé oblasti jsou vyhrazeny třeboňským rybníkářstvím pro veřejnost, kde lze provozovat za poplatek rybolov. Posezení na břehu rybníka v této malebné krajině je něco úplně jiného, než kdekoli jinde.

Cyklotrasy – cyklotras je tu opravdu mnoho a stěží vám můžeme některou z nich doporučit, protože každá vás osloví. Zvláště zajímavé jsou ty, co vedou po hrázích rybníků, za slunečného počasí je to tu balzám na nervy a skutečný relax.

Vodáctví – dodávka může posloužit i vodákům, kteří splouvají Lužnici, Novou řeku a Nežárku. Můžete si tu pronajmout vodácké vybavení, nebo si v dodávce vézt vlastní raft, nafukovací kánoe anebo připojit za vozidlo přívěs s nástavbou pro převážení laminátových či polyetylenových lodí.

Lázně – v Třeboni jsou k dispozici Bertiny Lázně a Lázně Aurora, léčí se tu choroby a poúrazové stavy pohybového ústrojí a máte-li zájem o nějakou z procedur, jsou zde k dispozici např. wellness masáže, kondiční a relaxační bazén nebo vířivky.