Olivový olej – opravdu se vyplatí?

Jak již název napovídá, je vyráběn z oliv. Vyrábí se většinou lisováním zastudena či zatepla. Tento druh oleje je velmi univerzální z hlediska použití. Všichni ho známe jako olej určený ke konzumaci, ale hojně je rovněž přidáván do kosmetických přípravků. Vyskytuje se také ve farmacii. Olivový olej má blahodárné účinky na tělo, obsahuje tělu prospěšné mastné kyseliny a vitamíny, např. vitamin E.

olivový olej

Získávání ovlivňuje senzorické vlastnosti olivového oleje a jeho použití v kuchyni. Zpopularizovala ho především středomořská gastronomie. Lisováním za studena získáváme panenský či extra panenský olivový olej, který se nejlépe hodí na studenou kuchyni. Excelentně doplní saláty či zálivky. Považuje se za nejkvalitnější, protože obsahuje nejvíce zdraví prospěšných látek. Naproti tomu extrahovaný olivový olej byl získáván za pomocí chemikálií, ale je vhodný i na tepelnou úpravu jako je pečení a smažení. Olivový olej dodá výjimečnou chuť vašim pokrmům.

salát

Nechcete mít doma 8 druhů lahviček s olivovým olejem https://www.olivum.cz/olivovy-olej/? Pořiďte si extra virgin olivový olej má nejširší pole působnosti. Nejenže je jemný a delikátní v zálivce na salát, ale také usmažené mořské plody se v něm budou pyšnit zlatavostí. Má srovnatelné vlastnosti potřebné ke smažení jako pro nás běžně používané oleje (slunečnicový, řepkový). Jediná negace, která se pojí se spojením vysoké teploty a olivového oleje je ztráta benefičních látek.

Již jsme si řekli, proč je olivový olej skvělá volba. Nežijeme v pohádkovém světe a cena jeden z parametrů, který musíme zvážit při koupi. Na první pohled se cena může zdát přemrštěná. Uvědomte si kvalitu výrobku. Jistě lze koupit za přívětivou cenu olivový olej v nějakém hypermarketu. Kde máte jistotu kvality? Zakupte si radši od důvěryhodného zdroje olej se zaručenými vlastnostmi. Jestliže chce ušetřit pár korun, kupujte velká rodinná balení, která se již opravdu vyplatí. Získáte hodně muziky za nízkou cenu.