Světem počítačů

Podovolím si příklad na jedné známé. Když jsem k ní jednou přišel, abych domluvil jejímu letitému stroji, notebooku z roku raz dva, seznal jsem, že si koupila nový. Za skoro dvacet tisíc. Přál jsem jí ho, ten starý si totiž dělal to, co chtěl on a ne ona. Byl jsem u ní právě kvůli toho častým hostem. Tento nový toho moc nepotřeboval, jen mne zarazilo, proč si koupila zrovna tento stroj. Prý proto, že jí ho prodavač doporučil.

sova a notebook

Otázal jsem se, zda mu sdělila, co vše na tom dělá a ona, že prý mu to řekla. Občas napíše dopis rodině, který si pak nechá vytisknou ve městě v tiskárně a občas napíše něco na úřad. Sem tam mrkne na FB. Dělá prostě činnosti, na který by jí stačil notebook v akci za, bratru, pět tisíc. Neříkal jsem na to nic. Jen jsem se otázal na místo, kde stroj koupila, abych věděl, kam nesmím ani páchnout. Proč ji prodavač nenabídl něco adekvátního věru nevím. Nechce se mi věřit, že by to bylo z neznalosti. Patrně ta má známá dala nějak najevo, že na ceně jí nezáleží. Nu, čert to vezmi, ale tady na tomto příkladu vidíte, že při koupi nového stroje je dobré mít minimálně základní znalosti a nějakou tu představu.

notebook

Proto je dobré se předem tak trošku projít letem světem. Světem počítačů, který je nesmírně složitý, ale pro koupi nového skutečně nejsou expertní znalosti potřeba. Postačí jen ty základní. Jako je například procesor, RAM paměť a případné další věci. Je na to obrovská spousta literatury, nebo článků na internetu, takže je třeba jen a jen číst. A vůbec se nestydět, udělat si poznámku a pak se v obchodě otázat. Myslete na to, že to jsou vaše peníze a počítač si nekupujete každý den. Věřte tomu, že pokud jste se rozhodli pro notebook a nemáte nějak extrémní požadavky, naprosto vám bude vyhovovat ten v ceně kolem sedmi až devíti tisíc nový. Zvládne s bravurou všechny běžné činnosti a vydrží vám hodně dlouho.