Chcete bydlet na slušné úrovni za slušné peníze? Není to nereálné

Hodně lidí má za to, že byty dříve nebo později půjdou s cenou dolů. Tak to možná fungovalo kdysi, ale dnes už je situace úplně jiný. Pravděpodobnost, že by obytné nemovitosti padaly na ceně, je takřka nulová. A to se bavíme o dlouhodobém horizontu. Jednoduše řečeno, bytů se staví málo, domků ještě méně a kde není nabídka, ale je obrovská poptávka, tam se to projeví cenou. V případě potenciálních kupců samozřejmě negativně. Tato problematika není typická už jen pro Prahu a okolí, ale prakticky pro všechny kraje v České republice.

Domek z liber

Možností, jak s tím bojovat, moc není. Jednou z nich by mohl být i mobilheim, který sice není pro valnou část obyvatelstva pořád plnohodnotným obydlím, nicméně stále více lidí mu už přichází na chuť. A to hlavně z důvodů dobrých cen.

Ono se na první i druhý pohled nejedná o nic fantastického, ale to být ani nemusí. Spousta lidí chce mít jen vlastní střechu nad hlavou a příliš neřeší, zdali se jedná o něco extra luxusního či jen běžný standard. Je pravda, že hlavně velikostně nejsou mobilheimy, a to ani nejnovější modely, ničím extra, nicméně pro dva tři lidí jsou více než dostatečné. Dá se v nich dobře žít mimo jiné i proto, že disponují kvalitní vnitřním zařízením a jsou rovněž vybaveny skvělou tepelnou i zvukovou izolací. V zimě tak nikdo doma neumrzne ani neohluchne kvůli silným hlukům z ulice.

Drobné a plánek

Vhodné i pro některé podnikatele

Vzhledem k tomu, že mobilní domky jsou fakticky multifunkčními platformami, dají se používat i k jiným věcem než pouze pro bydlení. Představují prostor, jenž je k dispozici za velice příznivé ceny, a navíc je možné ho kdykoliv kamkoliv přemístit. To je velice lákavé hlavně pro mnohé podnikatele, kteří něco takového přesně potřebují. Asi každého hned napadne, že takto mohou fungovat třeba stánky s občerstvením, suvenýry nebo čímkoliv jiným. Těch možností je skutečně celá řada a dost záleží na možnostech a potřebách daného živnostníka.