Důvěřuj, ale prověřuj!

Toto rčení se do dnešní doby, krásně hodí, a to ve všech směrech! Jak, již víte, všude kolem nás, se to hemží podvodníky, zejména na sociálních sítích, emailech, internetových obchodech, finančních službách! Lze si nevšimnout, že internet je zkrátka dobrý sluha, ale zlý pán, jak praví známé přísloví. Setkali jste se někdy s podvodným webem, nebo emailem? Někdo si, ani nemusí všimnout, že se jedná o podvod. Dáme vám několik rad, jak se vyhnout podvodníkům!
 sociální sítě
V první řadě si dejte pozor na pravopis! Ať už se jedná o webové stránky, internetové obchody, či zprávy ve vašem emailu, důkladně čtěte, protože podvod můžete odhalit, díky špatnému pravopisu, zvláštního přeházení písmenek, divného slovosledu. Pokud se jedná o malý překlep, nemusí hned znamenat, něco špatného, protože o stránky se starají lidé a ti nejsou neomylní, máme na mysli velké, nepřehlédnutelné chyby! Jestliže spatříte stránku, kde se takové chyby vyskytují, obloukem se jí vyhněte!
 
Čtěte recenze, vyplatí se to! Dalším krokem, jak se vyhnout maléru, čtěte zkušenosti předchozích lidí. Na internetu, naleznete i stránky, které se přímo zabývají tzv. „šmejdy“ a nejedná se pouze o prodejce hrnců.
 umělá inteligence
Nikdy, neotvírejte cizí odkazy na webové stránky, které najdete v emailu, to samé platí o webových stránkách, které vás chtějí odkázat na jiné stránky! Kliknutím na neznámý odkaz, můžete nadělat pěknou paseku v podobě všemožných virů. To samé i na sociálních sítích, ve zprávě vám od vašeho známého, může dorazit, také nevyžádaný hypertextový odkaz a pokud s ním nejste domluvení, anebo vám k němu nic konkrétního nenapíše, tak ho pro jistotu neotvírejte!
 
Výhodné a podivné soutěže! To si takhle jednou projíždíte internet a najednou na vás vyskočí okénko se soutěží o telefony, tablety, poukaz na nákup, kde se píše, že vyhrává každý, stačí se pouze přihlásit, či zaregistrovat a neštěstí je na světě! Soutěž je navíc pod záštitou nějaké známé společnosti! Pokud sama společnost nevyhlásí na svých webových stránkách, nebo v kamenné prodejně soutěž, tak nikdy neklikejte a když už náhodou kliknete, tak v žádném případě neuvádějte osobní údaje!
 
Zkrátka si dávejte pozor, kam vyplňujete své citlivé údaje a mějte na paměti, že vám nikdo nedá jen tak, něco zadarmo!