Rubriky
Nakupování

Jak správně vybrat písek do bazénové filtrace

Asi nikdo z nás si nedokáže představit lepší způsob, jak přežít horké letní teploty, než strávit den v bazénu. A vůbec nejlepší je, pokud máte na zahradě svůj vlastní, a to z mnoha důvodů.

 

Za prvé, nemusíte se mačkat s cizími lidmi. A věřte, že za horkých dní, zvláště o víkendu, jsou koupaliště, a to jak ta přírodní, tak umělá, prakticky přeplněná a jen stěží tam najdete alespoň trochu místa na plavání.

 

bazen2

 

Ovšem bazén není jen radost, ale také starost. Abychom udrželi vodu průzračně čistou, je potřeba o ni řádně pečovat. A jedním z nejčastěji používaných způsobů je filtrace, z nichž je asi nejpoužívanější ta písková.

 

To však sebou přináší dilema. Písek totiž můžeme rozdělit do několika kategorií, a to podle velikosti zrn a podle množství příměsí. Není tedy divu, že jej existuje mnoho druhů a typů. Který z nich je však nejvhodnější pro filtrační účely?

 

Abychom na tuto otázku mohli odpovědět, je potřeba si nejprve říci, jaké vlastnosti by měl písek do bazénové filtrace Chlorito mít a jak přesně by měl celý proces fungovat.

 

bazen4

 

Za prvé je důležité, aby byl kompaktní a po namočení se snadno nedrolil. Je to proto, aby nebyl, prakticky zrnko po zrnku, odplaven z filtračního zařízení do bazénu. Není třeba říkat, že to by rozhodně nebylo ideální a písčité dno opravdu není něco, co bychom v běžném zahradním bazénu chtěli.

 

Dále je potřeba, aby celkový povrch byl co největší a vzdálenost mezi jednotlivými zrnky co nejmenší, neboť pak se zachytí největší množství nečistot, a to i takových, které mají skutečně malou velikost, jako jsou zárodky řas a sinic.

 

Jak je vidět, ani toto není tak jednoduché, jak se zdá. V tomto případě je nejlepší tedy použít co nejjemnější písek s co nejmenším množstvím příměsí. Tak dosáhnete maximálního možného účinku a plného využití kapacity vašeho filtračního zařízení. A to se rozhodně vyplatí.