Jaké úskalí skýtá úzká chodba a jak se s nimi popasovat?

U prvorepublikových vil jsme mohli s údivem obdivovat prostornou halu, v dnešní době je ale vstupní prostor dosti opomíjen. Důvodů je hned několik a proto nezbývá než se s touto krutou realitou smířit a pracovat s prostorem (i byť malým), který se nám naskytl. I úzká předsíň nebo chodba může být zařízená účelně a vkusně, jen je k ní potřeba přistupovat s respektem a citem.

malá chodba

Podle stavebních norem by měla být minimální šířka předsíně alespoň 1, 10 m, což rozhodně není mnoho. Přidejte k tomu fakt, že mnoho předsíní nedisponuje potřebným denním světlem a rázem máme z místnosti černou kopku jak vyšitou, kde je potřeba svítit i přes den. Existuje ale celá řada triků, která dokáže prostor opticky zvětšit a prosvětlit, znáte je?

Kreativitě se meze nekladou

doplňky na stěnu

Zařídit prostorný interiér nejmodernějším nábytkem a vkusnými dekoracemi, to je hračka. Ovšem úzkou a na první pohled neútulnou chodbu proměnit v reprezentativní vstupní prostor, to už chce pořádnou dávku kreativity. Troufnete si? Chodba, která je už sama o sobě dosti úzká, nepotřebuje přebytek nábytku, který by celý prostor ještě více zúžil. Právě proto je důležité pracovat se samotnými stěnami a využít jejich plochu efektivně. Na stěny je možné přimontovat samostatné věšáky nebo police na svrchní část oděvů. S botníkem si nemusíte příliš lámat hlavu, jeho hloubka není příliš velká a tak v prostoru nezabere téměř žádné místo.

Osvětlení dokáže s každým interiérem zázraky

Disponuje váš dům nebo byt malou úzkou chodbou? Právě takovému prostoru budou slušet závěsné typy svítidel, které je možné nainstalovat po délce chodby. Vyberte vkusné osvětlení, které zároveň může loužit coby honosná dekorace. Pokud se potýkáte s příliš nízkými stropy, vyměňte závěsná svítidla za přisazená svítidla nebo bodové osvětlení. Stropní světla budou skvěle doplňovat světla nástěnná. Světla nezapomeňte instalovat i na navazující schodiště Kmkdesign.cz.