Klíčení semínek je kratochvíle vhodná pro každého

Klíčení semínek je snadné. Pokud tedy uvažujete nad tím, že by to mohlo být pro vás to pravé, tak neváhejte a pusťte se do toho. Nebudete k tomu potřebovat nic speciálního – žádné speciální dovednosti, znalosti, ani vybavení. Klíčení semínek je naprosto nenáročné na prostor – vůbec nevadí, pokud nevlastníte ani malý kousek půdy, a dokonce ani balkón, kam byste mohli umístit truhlíky a květníky. Klíčení je i velice levné – díky němu získáte hromadu vitamínů, minerálů a dalších výživově hodnotných látek doslova za pár korun, tedy levněji, než kdybyste je zakoupili v podobě vitamínových preparátů anebo zeleniny. Jedná se proto o ideální způsob, jak si zpestřit a výrazně obohatit jídelníček především v období zimy, kdy je o vitamíny v přirozené podobě velká nouze.
klíčky v misce
Jakmile se rozhodnete, že se pustíte do akce, kupte si semínka na klíčení, a ideálně také vhodnou nádobu k tomu.
Semínka na klíčení jsou přirozeně naprosto nepostradatelnou proprietou. Můžete vybírat z desítek druhů a záleží jen na vás, jaké chutě či barvy vám učarují. V každém případě nakupujte pouze kvalitní a zdravotně nezávadnou produkci té nejvyšší jakosti – ideálně v bio kvalitě a v každém případě bez chemického ošetření!
hrachové výhonky
Pokud jde o nádoby, které můžete ke klíčení semínek využít, tak máte z čeho vybírat. Vlastně můžete využít každou jen trochu vhodnou nádobu, která je ze zdravotně nezávadného materiálu – třeba skleněnou zavařovací sklenici či porcelánovou misku. Na trhu je k mání speciální klíčící biomiska a sklenice s integrovaným sítem, které byly navrženy právě pro pěstování mladých výhonků rostlin, takže když do nich investujete několik málo sto korun, tak si tím celý proces ještě více zjednodušíte.
Jakmile máte po ruce vše potřebné, tak už musíte pouze zalévat, zalévat a zalévat, a také čekat – nebudete to trvat déle než několik dní a úroda bude na světě.