Nebezpečný internet

Pokud se podíváme do internetového prohlížeče a napíšeme tam přesně ten samý nadpis, vyjede nám spousta článků a webů, které se tímto zabývají a které vám budou tvrdit, že není nic horšího, než internet, modemy, wi-fi a že se vlastně svět zabijí sám.
 risk inside

1)     Pokud spí wifi s vámi

Rádi si dáváte mobil hned vedle hlavy, abyste nemuseli poté zbytečně vstávat a rušit křičící budík? Nebo si rádi ještě před spaním zapnete internet a třeba si i něco pustíte? Výzkumníci přišli na to, že sice nějaké hrozné nebezpečí nám nehrozí, zapnutá wi-fi, nebo spíše signál, který mobil vydává, může například u mužů způsobit menší rozruchy spermií. I když to není žádná hrůza a například kouření a pravidelné popíjení, nezdravý životní styl atd. má rozhodně horší efekt na zdraví spermií, pokud máte tu možnost, zkuste si dát mobil alespoň na večer do režimu letadlo.
 umělá inteligence

2)     Zakrněné mozky

Existuje spousta článků tvrdí, že internet způsobuje zmenšování lidského mozku a jeho zakrňování a lidé se stávají hloupější a hloupější. Není to až tak úplně pravda, k maličkému zmenšování sice dochází, zato ale využíváme kapacity mozku čím dál více a efektivněji. Také to souvisí s tím, že už si nepotřebujeme pamatovat tolik věcí jako například lidé v antickém Řecku a nepotřebujeme ovládat tolik činností. Mozek se tak zmenšuje pro úspornost, nikoliv proto, že byste se snad užíváním všech vymožeností stávali hloupější.
 

3)     Skrytý zabiják

Všechny ty signální věže a vlny, které nesou data a také lechtivý materiál do příbytků, mají dle některých vliv snad na všechny negativní věci v našich životech. Je důležité zmínit, že opravdu komplexní a seriózní výzkum, který by zkoumal působení na člověka v dlouhodobém měřítku, zatím není. Co ale víme, je to, že to žádný negativní vliv nemá. Se stresem, bolestem hlavy atd. spíše souvisí napětí v práci, příliš mnoho požadavků a také uspěchaný život.
 
 
Proto se nebojme vyjít ven, pro klid duše můžeme klidně na noc vypnout mobil a můžeme dál nerušeně stresovat kvůli práci.