Proč se učit hrát na kytaru

Kytara lahodí duši – neexistuje snad žádný hudební nástroj, který by nedovedl potěšit lidskou duši, a o kytaře to platí dvojnásob. Právem také patří spolu s klavírem, houslemi a saxofonem k nejoblíbenějším nástrojům, které se vyučují v hudebních školách. Výuku hry na kytaru petanovykurzy.cz můžete pojmout skutečně velkoryse a zařadit se mezi profesionální hráče, anebo se stát samoukem a hrát jen tak pro radost sobě i ostatním, třeba na oslavách narozenin. Není to tak náročné, jak se zdá, a s trpělivostí a pílí se nepochybně dopracujete k očekávanému výsledku.

dívka s kytarou

Zavzpomínáte na Arabelu – v roce 1980 měl v Československé televizi premiéru jeden z nejoblíbenějších seriálů té doby. V jednom z prvních dílů tam Jana Nagyová alias princezna Arabela osloví v parku s prosbou Vladimíra Dlouhého (Petra Mayera), aby jí prozradil, „jak se jmenuje ten hudební nástroj, na který hrají usměvaví mladí lidé“. Šlo samozřejmě o kytaru a v domnění, že se Petr stal terčem nějakého vtipu, odpověděl, že je to „přece parní válec“. Třeba se vám i na ten váš „parní válec“ bude hrát více s úsměvem, když si tuto krásnou filmovou scénu připomenete.

španělská kytara

Vezmete si kytaru na vodu – vodáci jsou velmi družní lidé a večer, po setmění, sedávají u ohně. Bez kytary si většina vodáků vůbec nedovede posezení u táboráku představit. Když budete hru na kytaru ovládat, můžete být hvězdou večera třeba pro celý kemp, a vězte, že v takovém Rožmberku nad Vltavou se dokáže sejít i více, jak pět stovek lidí.

Zahrajete si legendární trampské a folkové skladby – na kytaru se dá hrát podle not, ale některé trampské písně odehrajete i se třemi či čtyřmi základními akordy. A pokud budete trpěliví, zvládnete časem náročnější hitovky našich folkařů. Možná, že si s radostí připomenete i trampskou hymnu „Rosa na kolejích“ od Wabi Daňka, který už bohužel není mezi námi.