Odborné, hloubkové čištění koberců.

Pokud se zamyslíme nad vývojem trendů ohledně vybavenosti domácností koberci, určitě si řeknete, že každé době přísluší jiný přístup ke kobercům jako takovým. Naši předci většinou ve svém obydlí mívali podlahy dřevěné, běhali po nich v botách a zouvali se akorát tak do postele. Podlaha se vymetla koštětem, jednou za čas vytřela. Po nějaké době si ale začali tvořit jakési zóny klidu a odpočinku, které vybavili běhouny a kusovými koberci. Sem vstupovali přezuti do papučí a koberce nosívali vyklepat na klepač na dvorku, protože ještě málokterá domácnost disponovala vysavačem.

hra na koberci

Později se v domácnostech začaly objevovat první luxy, neboli vysavače. Lidové pojmenování lux bylo odvozeno od názvu výrobce těchto vysavačů a celá léta se vysavačům neříkalo jinak než lux a místo vysávání luxování, i když výrobek byl úplně od jiného výrobce. Protože tehdejší luxy zase až tak moc nevysávaly, bylo stále dobrým zvykem tyto kusové koberce dojít alespoň před vánoci vyklepat na klepač. Běhouny postupně z domácností mizely a nahrazovaly je koberce střižené na míru přes celou místnost. Domácnosti už byly vybaveny luxy, na klepač se přestalo chodit. Ani nebylo možné celoplošné koberce tam odnést. Nyní v domácnostech koberců výrazně ubylo.

koberec

Prostě udržování takového koberce je pracnější, než zametení dřevěné podlahy, v koberci se mohou držet roztoči a přibylo nám alergií. Koberce nám mizí a přitom není vůbec důvod vzdávat se tak příjemné a měkké podlahové krytiny. Pokud chceme mít jistotu, že je náš koberec skutečně čistý, stačí se obrátit na odborníky, kteří vašemu koberci vrátí jeho původní kvality, zbaví ho beze zbytku všech nečistot, prachu i možných roztočů. Je škoda připravit naše bosá chodidla o ten úžasný pocit při chůzi po měkkém a hřejivém koberci. Tak nechte svým kobercům jejich prostor a dopřejte jim jednou za čas odborné, hloubkové čištění koberců Wismont-cisteni od firmy Wismont.