Od koho si půjčit?

Jsou v životě lidském i nepříjemné okamžiky, kdy se nám nedaří vše, na co sáhneme, a kdy se nám třeba také nedaří vůbec nic. A je logické, že se nezdary mohou týkat i našeho vlastního hospodaření, toho, jak vycházíme nebo také nevycházíme se svými příjmy.

My lidé bychom pochopitelně měli se svými penězi vycházet, jenže se nám to docela často nedaří. Máme příjmy, které nestačí na všechny výdaje, jež bychom potřebovali zvládat, respektive se od nás vyžaduje daleko víc peněz, než kolik si můžeme dovolit zaplatit, a potom se musí řešit dilema, jak to zvládnout, když je to nezvládnutelné.

košík s mincemi

A jak se řeší problémy finanční povahy, když už je jednou máme? Pochopitelně jakýmkoliv způsobem, který nám umožní dostat se k penězům, a to nejlépe tím, který je legální, za který nám nehrozí trest.

Jenže ono takových možností řešení není zase až tolik. A některé z nich navíc nezabírají univerzálně a nedají se tak využít v případě kohokoliv v jakékoliv situaci.

Říci například někomu, aby si ve finanční tísni rychle někde přivydělal, pochopitelně můžeme, ale tento to obvykle těžko zvládne. Tak rychle se okamžitě proplácená práce nenajde. A říci někomu, aby využil k placení toho, na co mu nestačí příjmy, svoje úspory, pochopitelně funguje jenom tehdy, když člověk našetřeno má. Ale co ti ostatní, u nichž to takto řešit nejde?

platební prostředky

Ti si musí vzít půjčku. Což je často ta jediná možnost, jak se k potřebným penězům v tísni dostat. Jenže se ani k těmto penězům lidé jen tak nedostanou, i ty si je třeba zasloužit. A to tím, že se prokáže schopnost žadatele je i splácet. A když to někdo v bance prokázat nezvládne, když není bonitní, jak se říká? Pak mu pomohou snad jedině nebankovní hypotéky, pokud má dotyčný jedinec aspoň nějaké příjmy a dá do zástavy nemovitost. Což tu nahrazuje to, na čem lidé v bankách nejčastěji pohoří – čisté registry dlužníků a vysoké příjmy.