Registry

Jenže, on registr není totéž, co magistr. Tak pozor na to. My se podíváme na význam slova z pohledu skutečných registrů v souvislosti s penězi. Protože to je to, co bude v tomto článku prioritou.

Může se stát, a stává se, že třeba zapomenete zaplatit za plyn. Nějak vám unikne i upomínka, nebo se k vám prostě nedostala. Oni budou tvrdit, že dopis poslali, ale že jste jej nepřevzal,i a protože u nás existuje nesmysl jménem doručovací fikce, prostě jste dlužník. A firma, které za plyn dlužíte třeba například tisícovku vás nechá zanést do registru dlužníků. Tím pádem je z vás vyvrhel a pokud jste na to zapomněli úplně, budete v bance při žádosti o půjčku nemile překvapeni. Co na tom, že ten dloužek ihned vyrovnáte, budete tam tak dlouho dokud to plynaři sami neodstraní. Přesněji řečeno nedají příkaz k tomuto odstranění.

Bankovky

Je pak otázkou, dokdy budete v jiném registru i přesto. A to nejméně tři roky jako nějaký zločinec. Ovšem to už banky neřeší. Prostě jste tam.

Samozřejmě že nejde jen o zapomenutou složenku jen za plyn, může to být cokoli. Jiná půjčka, nebo třeba váš mobilní operátor. Ti se s tím také nemažou a šup, už jste registrován jako neplatič. A tím také problémový člověk.

Je pak pochopitelným vyústěním odmítnutí žádosti o půjčku, protože není zákon na tom širém světě, který by mohl kohokoli k půjčení peněz donutit.

Jsou zde však naštěstí instituce, které vám peníze půjčí i přes tyto drobné nesrovnalosti v jakémkoli seznamu.

Hromada bankovek

Nebankovní hypotéky bez registru jsou rychlým a nekonfliktním řešením, kde se pracuje s fakty současnosti, a tudíž nějakým drobný záznam se vůbec nebere v potaz. Neberou se ani žádné peníze dopředu, před tím, než by se začalo jednání či podpisování dokumentů. Takže to můžete nezávazně vyzkoušet. Potřebuje-li peníze a máte se čím zaručit, klidně volejte na výše uvedený kontakt v odkaze a uvidíte, že to půjde.