Vyberte si tu správnou americkou lednici

Nějakou lednici má doma asi opravdu každý. Jde o nejefektivnější způsob, jak uchovávat potraviny dlouho čerstvé a tím i poživatelné. V poslední době se i v našich zeměpisných šířkách začínají stávat populárnějšími takzvané americké lednice, které nabízejí daleko větší úložný prostor, ale zároveň zabírají i více místa. Nejsou tak příliš vhodné do menších kuchyní. Pokud si chcete novou lednici kupovat a zároveň vaše kuchyň nepřipomíná svou velikostí pouze trochu větší spižírnu, můžete sáhnout právě po americké variantě. Jak si však vybrat tu správnou?
slon v lednici

1.      Rozměryamerické lednice jsou samy o sobě daleko větší než jejich evropské kolegyně, ale dají se pořídit jak menší typy, tak i robustnější verze. Od velikosti se odvíjí také cena. V tomto případě funguje přímá úměra dokonale. Čím větší spotřebič si pořídíte, tím více za něj také nakonec zaplatíte. Rozměry u lednice jsou však důležité nejen kvůli ceně, ale musíte brát ohledy i na velikost kuchyně.
váza na lednici

2.      Spotřeba – samozřejmě, že energetické nároky jsou u lednice, zvláště pak amerického typu, naprosto stěžejní. Jedná se totiž o přístroj, který je zapojený dvacet čtyři hodin denně, sedm dní v týdnu, díky čemuž patří mezi největší žrouty elektřiny v domácnosti. Zde nad ničím nepřemýšlejte a kupte si typ s energetickou třídou A++, který je ze všech druhů amerických lednic nejúspornější. Sice si připlatíte, ale určitě se vám tento krok vyplatí.

3.      Reference – před vybráním si toho správného modelu americké lednice byste si měli zjistit reference. Ne každý typ je totiž dostatečně kvalitní a zkušenosti jiných zákazníků jsou tak velice podnětné a mohou vás inspirovat. Kvůli referencím nemusíte běhat po obchoďáku a ptát se lidí na názor. Stačí si na internetu najít vaši vysněnou lednici a prostudovat si komentáře, které s k ní vážou. Budou-li pozitivní, máte vyhráno. Pokud ne, měli byste si najít jinou.