Dolaďte si domov pro svůj krásný pocit

Nostalgická a pošmourná podzimní nálada na nás již dýchá z každého okna a přemýšlíme, jak se v tomto období mít co nejpříjemněji a cítit se v pohodě. Místem k odpočinku a relaxaci, by měl být náš domov. Prostředí, ve kterém se cítíme bezpečně, útulně a kde čerpáme novou sílu a energii do nadcházejících dní. Každý jsme jiný, a co je pro jednoho harmonické, může mnohdy druhému připadat jako kýč či nesoulad a naopak. Domov a jeho interiér bude vždy výrazem jeho obyvatel, proto si své bydlení zařiďme a dolaďme tak, aby nám samotným v něm bylo příjemně.

Soustřeďme se na duši domova, kterou je bezpochyby obývací pokoj. Naše útočiště, kam se můžeme schovat před okolím, místo, kde trávíme nejvíce času se svými blízkými, rodinou a přáteli. Interiéry svých bytů a domů máme již povětšinou nějak zařízeny, a pokud pocítíme nutnost změny, netřeba velkých investic. Takovéto drobné, avšak pro váš život a příjemný pocit zásadní změny, zvládnete jistě sami bez pomoci bytových architektů či jiných odborníků.

 
*      Nápadů je spousta

Například staré čínské umění Feng shui nám v domě pomůže navodit tu správnou rovnováhu. Když alespoň nepatrně pronikneme do tajů tohoto učení, náš domov a atmosféra v něm se jako zázrakem promění. Teplo rodinné ho krbu rozzáří barvami a navodí harmonii a klid.

V nepřeberném množství obchodů si každý najde svůj styl. Kdo neholduje východnímu učení, může svoji inspiraci hledat kupříkladu v chladnějších severských vodách. Skandinávský styl se stal za poslední léta velkým trendem. Vysoce estetický styl nabízí spoustu doplňků a možností. Nezapomínejme, že typický severský styl je vždy světlý a vzdušný. V jednoduchosti najdeme krásu.

Máte rádi Francii? Inspirujte se v Provence. A nemusí to být je levandule, kam se podíváme. Venkovský vintage styl je skvělou volnou pro romantické duše. Krémové, šedé a bílé barvy, oprýskaný prkenný nábytek a bavlněný či lněný textil s jednoduchými vzory, vás bude hýčkat jako ve snu.

Začněte se poohlížet třeba v časopisech nebo na internetu, který nabízí nepřeberné množství inspirace. Buďte vždy kreativní, vašim nápadům a náladám se meze nekladou.