Uvnitř

Počítače jsou fajn, člověk si s nimi vlastně naprosto vystačí.
Je to prostor, kde se může každý předvést a vypracovat výš. Nikdo přitom nemusí vědět, kdo vlastně jste, nemusíte nikam chodit, s nikým mluvit. Stačí si chatovat, nebo si volat přes internet. Svět počítačů je svět možností a těch je navíc nekonečně mnoho a dávají možnost každému. Každý si najde to své. Někdy je ale dobré jít i ven a podívat se světu do obličeje, protože ač se to nezdá, venku najde člověk něco, co uvnitř nikdy nepotká. Skutečnost.


Venku

Hodně lidí tráví svůj volný čas venku, běhají, procházejí se, nebo třeba jen tak sedí na lavičce v parku.

Dá se toho dělat ale víc, než se jen se uzavírat do společensky více prosazovaných činností. Města nejsou celý svět, ten naopak leží za nimi. Jsou tu lesy, skály a hory.

Už jste se někdy plánovaně ztratili?
 Je to docela zábava prolézat mezi skalami, přeskakovat trhliny a prolézat puklinami. Chodit po místech, kde nejsou cesty a jen tak podle chuti a instinktu hledat cestu tam, kam chcete dojít.

Někdy se ztratíte i na cestách, které jsou skutečné a využívané, je velice snadné zahnout a sejít z cesty o to větší pak je mnohdy překvapení z toho, co Vás na cestě potká. Naplánujete si cestu na zříceninu, ale ztratíte se a narazíte na starý mlýn, jinou zříceninu, nebo nějakou přírodní zajímavost. Ale i po naplánované cestě jsou věci, které mohou okouzlit, ale přitom je nikde v turistické příručce nenajdete. To je možná smyslem chození na výlety.

Jít a vidět to, co se od počítače nedá. Vidět to na vlastní oči, cítit hloubku propastí i tíhu skutečnosti, když stojíte pod kopcem, na který máte vyjít.

Ať už chůze, nebo třeba cyklistika jsou o překonávání vzdáleností vlastními silami. O setkávání se s novými věcmi, někdy o tom být sám tam, kde nikdo není a někdy strávit čas s přáteli.

Chůze je jen začátek, prostředek pro to dostat se odněkud někam a mít přitom krásnou a příjemnou cestu bez starostí. Na konci cesty může být cokoli si vyberete, třeba i Váš počítač. Sednete si k němu a třeba si tu hru mnohem víc užijete, když přijde po něčem jiném, než po jiné hře.