Novinky v IT

Tak už to chodí. Lidstvo nahlíží za hranice Vesmíru a málokdo si při tom uvědomuje, kolik práce za tím stojí. Neuvědomí si, že vše řídí umělá inteligence, kterou zase řídí člověk. Zatím. Budou časy, kdy to právě ona inteligence vezme do ruky sama. To bude legrace, to se budeme divit.  

Zatím však dlužno uznat druhu homo sapiens jisté dílčí úspěchy a nemá smysl si nalhávat, že bez nich bychom byli, kde jsme. 

Právě novinky a další objevy kolem informačních technologií posouvají lidstvo o krok nebo více kupředu. Nebo malé krůčky, jak chcete. Ale i kdyby jen ten krůček, každý den je to blíže novým a novějším objevům. A to nejen při dobývání Vesmíru pochopitelně.  

vnitřek počítače

Novinky se ukazují hlavně v našem běžném životě, kde nám slouží a pomáhají. Copak není například mobilní telefon součástí pokroku? Samozřejmě, že je a nedá se to okecat.  

A například právě zde není snad týdne, kdy by výrobci nepřišli s nějakou novinkou. Třeba o další milimetry větší displej, delší výdrž baterií, nebo prostě jen sytější a lepší barvy. V dobývání kosmu žádný úspěch, ale pro běžného uživatele je to přímo skok. To, co jsme kdysi luštili na centimetrovém displeji a mysleli si kdo ví co nemáme, je nyní už jen tak pro zasmání. Ale vzpomínky jsou to hezké ne? Kdo si ještě pamatuje, jak se vychloubal a machroval s dvouřádkovým displejem?  

klávesnice

Ano, ano. Tak to chodí. Když si v pondělí večer koupíte úplně nový počítač, můžete si být jistí, že někde už v úterý ráno leží ještě lepší, modernější, a hlavně určitě rychlejší. Kdo to trošku sledujete, tak to jistě znáte. Netřeba vám vysvětlovat. 

Informační technologie je něco, co má vývoj přímo raketový. Než se člověk stihne pokochat něčím super novým, už číhá za rohem lepší a super novější.  

Jestli je to dobře či ne, je polemické. Nemá to ani smysl rozebírat, protože pokrok tím stejně nezastavíme.